Strona główna

niedziela, 28 września 2014

Transferowe Wariacje

Moje pierwsze transfery a raczej próby wykonane  trzema sposobami .
Pierwszą pracą jest mały obrazek wykonany na deseczce przedstawiający zdaję się młodego , irlandzkiego kawalera ... tak myślę ale mogę się oczywiście  mylić .
                     

Pierwsze zdjęcie zrobione wieczorem przy sztucznym świetle . Motyw wydrukowany drukarką atramentową  na fotograficznym bardzo cienkim - gramatura 140 papierze , właściwie nie różniącym się od papieru , który używamy w drukarkach ... może jedynie w dotyku jest gładszy z jednej  strony .
Następne fotki już przy świetle dziennym ... uznałam , że będą wyglądać korzystniej chociaż może w tym wypadku trochę za dużo światła słonecznego .
Do przeniesienia obrazka użyłam Medium Transferowego ale pracując z tym preparatem trzeba mieć trochę cierpliwości no i czasu .. jest instrukcja w języku polskim .
A tak wygląda druga strona deseczki i jak czasami bywa wszystko wyszło (a raczej nie wyszło tak jak chciałam )  przez przypadek . Efekt dla mnie ciekawy można go wykorzystać w innej pracy .

Deseczka wcześniej pomalowana ciemną bejcą .Tym razem transfer na tej stronie chciałam zrobić na farbie akrylowej więc pomalowałam jasno beżową farbą ... przyłożyłam papier z różowymi kwiatkami ale w międzyczasie stwierdziłam , że może inny wzór będzie lepszy i papier oderwałam ... wyszło więc to co widać .
Na pierwszej jak i drugiej stronie po bokach patina .
W tym tygodniu następna praca ... uparłam się , że trzeba iść dalej i zrobić coś poważniejszego a nieduże pudełeczko zawsze przyda się na domowe drobiazgi .
Wzór serduszek to transfer na farbę akrylową natomiast kotki i wywijaski to motyw z serwetki .
Dominuje kolor czarny i odrobina turkusu ... po bokach przecierki .

Dama z parasolką to transfer na farbę akrylową .
Wzór natomiast to transfer na klej introligatorski ... troszkę nieudany ale tu może być moja wina bo za słabo i za krótko dociskałam .
Tył ... transfer na farbę akrylową natomiast kotki przyklejone motyw z serwetki.
Jak widać różnie wyszło .
Prawy bok wykonany tak jak lewy po bokach przecierki .

W środku pudełka niebieska bejca .
A teraz spód ... całkowita klapa . No cóż ... jest to pudełko ćwiczebne .
Transfer ze zdjęcia ... papier fotograficzny gramatura 240 więc gruby  motyw wydrukowany na drukarce atramentowej . Najpierw moczyłam go w wodzie i ściągałam kolejne warstwy papieru gdy już był cienki przykleiłam go na farbę akrylową a po wyschnięciu znowu rolowałam . Niestety jednak się nie udało.

Praca moim zdaniem udana biorąc pod uwagę , że jest to pierwsze moje doświadczenie z transferami .
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za miłe słówka tu pozostawione