Strona główna

piątek, 14 listopada 2014

Decoupage na Porcelanie i Tkaninie

Dzisiaj przedstawiam decoupage na porcelanie i tkaninie . Przypomniałam sobie o dawno podarowanym porcelanowym kubeczku z podstawką i postanowiłam spróbować coś z nim zrobić .To pierwsze moje próby ... w tej chwili nie posiadam w domu białej porcelany więc nie mam na czym pracować i problem rozwiązany .
Do pracy użyłam kleju do szkła , ceramiki i porcelany . Po wierzchu motywu z serwetki przesmarować klejem ... zostawić do wyschnięcia . W internecie wyczytałam , że  klej można nakładać nawet 4-5 warstw za każdym razem czekając aż przeschnie malując po całości aby zniwelować nierówności i różnicę między serwetką a powierzchnią porcelany . Ja to zrobiłam inaczej ...  po drugiej warstwie kleju wszelkie nierówności  zeszlifowałam drobnym papierem ściernym i wyszło super .. efekt wtopienia różyczek . Na koniec położyłam ostatnią warstwę kleju pozostawiłam do wyschnięcia na 12 godzin. i wypaliłam w piekarniku w temp 140 st przez 30 min . Nic nie pękło i nie zżółkło .

DECOUPAGE NA TKANINIE ....

Tu również użyłam specjalnego kleju tym razem do tkanin . Technika taka sama jak na porcelanie  z tą różnicą , że motyw z serwetki przeprasowuje się żelazkiem  po lewej stronie tkaniny . Ja użyłam bawełnianej białej chusteczki a motyw w różyczki ... taki sam jak na porcelanie .
Chusteczka wyszła ładnie nawet nic się nie zmarszczyło idealna metoda do ozdabiania toreb .Nie jest to trudne ... trzeba tylko trzymać się instrukcji wykonania na opakowaniu . Jednak większą przyjemność sprawiła mi praca na porcelanie ...  jest taka piękna .

4 komentarze:

 1. Cały komplet mnie zachwycił! Pomysł ze szlifowaniem wydaje się bezcenny! Gdy tylko znajdę coś odpowiedniego postaram się wykonać choć minimalnie podobnego i uroczego!

  OdpowiedzUsuń
 2. To moja pierwsza praca z decoupage na porcelanie chętnie bym jeszcze cosik ozdobiła ale nie mam białych naczyń porcelanowych . Pomysł szlifowania tak jak w klasycznym decoupage wpadł mi do głowy w akcie desperacji kiedy całość pracy nie tylko kwiatowy motyw mazałam i mazałam a następnie stwierdziłam , że po prostu szkoda tego kleju takim sposobem można ozdobić cały serwis do kawy lub herbaty .. pięknie wygląda . Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 3. urocze, lekkie, miłe dla oka i serca...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za miły komentarz . Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za miłe słówka tu pozostawione