Strona główna

niedziela, 23 listopada 2014

Decoupage na Dębowej Korze

Na dębowej, grubej korze Madonna z Dzięciątkiem .
Delikatny efekt 3D ... do tej pracy użyłam papieru ryżowego z motywem Madonny , białej samoutwardzalnej pasty strukturalnej , kleju z werniksem , lakieru , farb akrylowych oraz perłowej konturówki .
Piękna ciemno brązowa prawie czarna  kora to doskonały materiał oraz tło do motywów religijnych tak jakby Madonna z Dzieciątkiem otrzymała naturalną oprawę . Kształt kory jest naturalny ... taką znaleziono w lesie . Jedynie podkleiłam ją klejem na gorąco ponieważ była pęknięta z jednej strony . Na górze  taki zawijasek to również kora tym razem cienka sosnowa - taki wiórek  . Lakier położyłam błyszczący a powinien być matowy podobno prace lepiej wyglądają i  nie mają tego błysku niestety takiego nie miałam . Przyznam się , że trzy razy robiłam zdjęcia aby wyszły na tyle dobrze by część z nich można było wybrać do postu. Jednak teraz stwierdziłam , że muszę poprawić , wyrównać i bardziej uwidocznić otoczkę wokół głowy Madonny... ech zawsze coś do poprawki . Drugą stronę kory również zabezpieczyłam lakierem  ponieważ bardzo się kruszyła i co jakiś czas odpadały małe kawałeczki . Ogólnie jestem zadowolona z uzyskanego efektu a praca w rzeczywistości wygląda o wiele korzystniej niż na zamieszczonych zdjęciach  .

6 komentarzy:

 1. Przepiękna praca- chciałabym coś takiego- marzenia ;)) Dziękuję za dołączenie do mojej zabawy. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna praca jestem pelna podziwu pani pasji ja narazie próbuję z marnymi skutkami ale nie odrazu Kraków zbudowali pozdrawiam i życzę jeszcze wielu wspaniałych prac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo , bardzo dziękuję za te przemiłe słowa ... w początkowej fazie mojej przygody z decoupage czyli 2 lata temu wszystkie wiadomości , które posiadałam pochodziły ze stronki http://www.inspirello.pl/ jeżeli nie znasz jeszcze tej strony to polecam ... można się nauczyć , podpatrzyć próbować i próbować aż do skutku . Życzę nowych wyzwań i wielu inspiracji na pewno się uda . Serdecznie pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy pomysł,
  normalnie objawienie na drzewie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. He he objawienie to może niekoniecznie ale myślę , że pomysł ok.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za miłe słówka tu pozostawione