Strona główna

piątek, 31 lipca 2015

Warsztaty Zajęciowe z Dziećmi

Od trzech lat w lipcu prowadzę warsztaty z decoupage dla dzieci i w tym roku miałam przyjemność uczyć , doradzać a czasami ratować coś nieudanego bo łzy jak grochy płyną po policzku .
A czego ty płaczesz ... pytam się dziewczątka
Bo mi nie wychodzi ... chciałam inaczej a mi brzydko wyszło .
Takie półkolonie są organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Serocku i trwają przez trzy tygodnie ... konkursy , zajęcia plastyczne , basen oraz wycieczki (jedna w tygodniu)  więc dzieciaki mają czas wypełniony do ostatniej godziny pobytu otrzymują również obiad i podwieczorek .
Pierwszy tydzień ... OZDABIANIE RAMEK NA ZDJĘCIA

Drugi tydzień ... DEKOUPAGE NA SZKLE
Tu już poważniejsza praca ale zaangażowanie i skupienie ogromne .
Troszkę spóźniłam się z robieniem zdjęć miałam tyle pracy , że zapomniałam . Szklane miseczki ozdabiane od zewnątrz  pomalowane farbami akrylowymi oczywiście wcześniej naklejony motyw z serwetki.
A tak wyglądają z zewnątrz .. niestety nie zrobiłam fotek od środka ponieważ prace były jeszcze mokre od farby a szkoda bo wyszły piękne . Tu wykorzystałam swoje pieczątki silikonowe oraz niepaloną kasze gryczaną .
Trzeci tydzień ... SZNURKOWE DYNDAŁKI
 Materiałem przewodnim w tej pracy miała być kora oraz masa samoutwardzalna... takie oto otrzymałam  wskazówki od mojej koleżanki Janeczki jakby nie było głównego koordynatora owych warsztatów więc kora + masa ale co dalej ?
Wymyśliłam więc , że dodam jeszcze szyszki oraz sznurek na którym będą się dyndały ozdoby z masy samoutwardzalnej  no i wyszły sznurkowe dyndałki .
Oczywiście miałam swoje wyobrażenie jak dyndałki mają wyglądać jak się okazało dzieciaki jeszcze inne ... każde z nich robiło według swoich upodobań i wizji ale zaznaczam wyszły naprawdę śliczne i ciekawe prace .
A oto są ... Sznurkowe Dyndałki
Ta górna wersja jest najbardziej zbliżona do mojego pomysłu .
Nie tylko dzieci uczestniczyły w tych zajęciach ale wychowawcy również .
Cieszę się , że i tym razem zostałam zaproszona do poprowadzenia tych warsztatów abym mogła podzielić się swoją wiedzą a wielkie zaangażowanie dzieci jest dla mnie największą nagrodą ponieważ wiem , że mój trud nie poszedł na marne .


2 komentarze:

  1. Super kursiki, młode pokolenie niech się kształci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak widzę, dzieciaki (i nie tylko) bardzo poważnie podeszły do sprawy, bo prace wyszły świetne! Pomysłowe, kolorowe a przede wszystkim własnoręcznie wykonane! Super sprawa!
    Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za miłe słówka tu pozostawione