Strona główna

czwartek, 9 lutego 2017

Serca Dwa ... Powertex


Praca wykonana na 16 Wyzwanie D.I.Y ... temat walentynkowy  czyli  SERCA DWA .
http://diytozts.blogspot.ie/2017/02/16-wyzwanie-serca-dwa.html
 Na tym blogu udział w wyzwaniu biorę po raz pierwszy więc jest to mój debiut ..W lutym tematem są walentynkowe serca koniecznie tylko dwa ...wykonanie pracy w dowolnej technice  rękodzieła oraz kolorystyce więc pomyślałam sobie , że czemu ... nie ... spróbuję swoich sił .
Dzisiaj przedstawiam pudełeczko po czekoladkach , które przerobiłam , przemalowałam i całkowicie zmieniłam jego przeznaczenie teraz będzie służyło mojej koleżance jako szkatułka na biżuterię a raczej na jeden bardzo ważny dla niej i pamiątkowy naszyjnik
Praca wykonana techniką utwardzania tkanin Powertex ... chociaż w tym przypadku  materiału nie utwardzałam ale wykorzystałam produkty Powertex czyli patiny - bister kolor brązowy , zielony oraz niebieski , złoty powercolor oraz preparat Powertex - kość słoniowa .Widoczne spękania powstają w wyniku styczności utwardzacza z patiną bister oraz wyższej temperatury  ( podgrzewania suszarką )fajne jest to , że nigdy nie wiadomo jakie wyjdą a przy okazji można pobawić się kolorkami . Serduszka wykonałam z białej masy samoutwardzalnej .
Druga strona wieczka w całkiem innym klimacie ... taki kamienny ptaszek .
W rzeczywistości praca w odcieniach bardziej ciemniejszych i nasyconych niż na widocznych zdjęciach.
A teraz zdjęcia wykonane przy dziennym świetle .
Jak widać kolor pudełka okazał się jeszcze inny i całkowicie nie do przyjęcia zatem wieczorne fotki są bardziej zbliżone do oryginału .

7 komentarzy:

 1. Uważam, że praca jest wspaniała! Nie do wiary jak Ty się znasz na tej technice! Gratuluję i oczekuję nowych wykonanych prac :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna praca! I bardzo podoba mi się efekt spękań. Dziękuję za udział w wyzwaniu DIY. Pozdrawiam i życze powodzenia. DT DIY MAGDALENA

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy efekt uzyskałaś - podoba mi się! W imieniu zespołu DIY Zrób To Sam dziękuję za udział w zabawie - Aga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za opinię i serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za miłe słówka tu pozostawione