Strona główna

piątek, 31 stycznia 2014

Butelkowo na Blogu

Ostatnio robię same butelki można powiedzieć , że wpadłam w butelkowy amok ... ale też dawno ich nie ozdabiałam  ... biorąc butelkę  do ręki i patrząc na jej kształt , wybierając motyw z serwetki snuje się myśl w głowie  jak będzie owa butelka wyglądać. Tak też było i z tą butelką ....  zadałam sobie pytanie.  Czy znowu mam przykleić tylko serwetkę i coś tam jeszcze ?
Do ozdobienia owej butelki użyłam : białej masy strukturalnej samoutwardzalnej , owocowego  motywu z serwetki , farb akrylowych i lakieru.
Masę strukturalną  dobrze wyrabiałam w palcach aby była troszkę elastyczniejsza potem formowałam z niej cienkie wałeczki i na klej introligacyjny przyklejałam do butelki.  Podobno masa trzyma się sama powierzchni i nie trzeba tego robić ale ja zrobiłam ... przynajmniej mam pewność , że po wyschnięciu nie odleci .
Masa schnie dosyć długo więc można ją formować nawet  na butelce ... drewnianym nożykiem naciskałam na masę robiąc ukośne wzorki .
Te zdjęcia robiłam dzisiaj przy dziennym świetle  ....   natomiast pierwsze robione wczoraj wieczorem  nie wyszły tzn : wyszły ale źle . Pierwszym błędem jaki zrobiłam było beżowe tło , na którym wszystko się zlewało a drugim to wieczorowe sztuczne światło , które troszkę zmieniało odcień kolorów na butelce. Dzisiaj musiałam poszukać innego tła i zrobiłam fotki w dzień ale teraz żałuję , że nie zobaczyłam jakby wyglądała butelka na czysto białym tle ... a może jeszcze wyraźniej i ładniej .




2 komentarze:

Dziękuję za miłe słówka tu pozostawione